telefon alarmowy 998 lub 112 |

Aktualności

Pożar oraz czad w Świdwinie
Data dodania: 23.11.2016
Pożar oraz czad w Świdwinie

Dnia 22 listopada 2016 roku około godziny 840 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o pożarze magazynu zlokalizowanego przy ul. 3-go Marca (obok sklepu Pepco) w Świdwinie. Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki JRG i OSP. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że ogniem objęta jest część magazynu.
Działania strażaków polegały na:
• zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jednoczesnym podaniem 2 prądów gaśniczych, 1 prąd piany ciężkiej na źródło pożaru, oraz 1 prąd wody w obronie na pozostałą część magazynu,
• oddymieniu obiektu magazynowo handlowego agregatem oddymiającym.
W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.
W działaniach udział wzięli: JRG Świdwin, OSP Brzeżno, OSP Sławoborze, OSP Bierzwnica, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

     Tego samego dnia o godzinie 2055 otrzymaliśmy informację od pogotowia o zatruciu tlenkiem węgla, w mieszkaniu przy ul. Szczecińskiej w Świdwinie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że zatruciu uległy 3 osoby (dzieci w wieku 10, 2 lat oraz 7 miesięcy), obecny na miejscu ZRM udzielał pomocy poszkodowanym, które w nastepnie zabrał do szpitala.
Wykonano pomiary stężeń tlenku węgla w mieszkaniu, gdzie stwierdzono obecność CO. Po przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń i ponownym sprawdzeniu na obecność tlenku węgla – brak zagrożenia, pozwolono mieszkańcom na powrót. W akcji ratowniczej brały udział 2 zastepy z JRG w Świdwinie, ZRM oraz Policja.

Zdjęcia: JRG Świdwin
Opracował: sekc. Piotr Krasiński