telefon alarmowy 998 lub 112 |

Aktualności

Weekend w powiecie świdwińskim
Data dodania: 22.08.2016
Weekend w powiecie świdwińskim

W sobotę 20 sierpnia około godziny 9:00 strażacy z JRG w Świdwinie zostali zadysponowani do pomocy Policji w dotarciu do zwłok mężczyny w stanie rozkładu znajdujące się przy jeziorze Bystrzno Wielkie. Działania SP polegały na dotarciu łodzią wraz z technikiem policyjnym na drugi brzeg jeziora, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przetransportowanie zwłok na brzeg.
       W niedziele 21 sierpnia około godziny 11: 17 na drodze wojewódzkiej nr 163, około 300 m od skrzyżowania na Czarnkowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, w którym zginął 16-latek. Do wypadku doszło wskutek najechania samochodu marki Mercedes na tył pojazdu marki Reanult.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy z Zespołem Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicznym Pogotowiem Ratunkowym. Mimo natychmiastowo podjętych czynności reanimacyjnych, 16-letni pasażer Renault zmarł. W działaniach udział wzieli: JRG Świdwin, JRG Drawsko Pom., OSP Połczyn-Zdrój, OSP Kluczewo, OSP Czaplinek, LPR, ZRM, Prokurator oraz Policja.
      Tego samego dnia około godziny 18:16 w miejscowości Słonowice (gm. Brzeżno) doszło do wybuchu w domu dwurodzinnym mieszaniny gazów wskutek przerwania ciągłości przewodu powodując uszkodzenie ścian budunku. W zdarzeniu ucierpiał mężczyzna, mieszkaniec domu, w którym doszło do wybuchu, sąsiedni mieszkańcy ewakuowali się jeszcze przed przybyciem strazy pożarnej na zewnątrz budynku.
Działania SP poledgały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz w uzgodnienu z Powiatowym Inspektorem Budowlanym wykonano stemple zabezpieczające konstrukcje dachu przed zawaleniem. W działaniach udział wzieli: JRG Świdwin, OSP Słonowice, OSP Brzeżno, Zespół Ratownictwa Medycznego, Powiatowy Inspektor Budowlany oraz Policja.

Opracował:
sekc. Piotr Krasiński
Zdjęcia:
JRG Świdwin