telefon alarmowy 998 lub 112 |

Aktualności

Zakończenie sezonu żniwnego 2020
Data dodania: 02.09.2020
Zakończenie sezonu żniwnego 2020

W tegorocznym sezonie żniwnym z racji upałów na terenie powiatu świdwińskiego odnotowano liczne pożary upraw i maszyn rolniczych. Łączna ilość pożarów wyniosła 27, z czego 15 dotyczyło upraw rolnych, 6 składowanie w stertach słomy oraz 6 pożarów maszyn rolniczych. Spaliły się 3 kombajny, a straty sięgały kilku milionów złotych.

Komenda Powiatowa państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie podjęła akcję prewencyjną. W pierwszym etapie przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie wraz z p.o. Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Panem Krzysztofem Majewskim wyjechali na pola powiatu świdwińskiego, by przeprowadzić wizytację i kontrolę maszyn rolniczych pracujących podczas tegorocznych żniw. Celem tej akacji było sprawdzenie stosowania zasad bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów przeciwpożarowych podczas prac rolnych. Strażacy sprawdzali również stan i czystość elementów maszyn - najbardziej newralgicznych i narażonych na pojawienie się ognia.

Kolejno Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza wzięła udział w szkoleniu z zakresu budowy i eksploatacji kombajnów zbożowych przeprowadzone w gospodarstwie Pana Jana Kopcia ze wsi Pęczerzyno. Instruktażu co do newralgicznych mechanizmów i możliwości podjęcia skutecznej akcji gaśniczej udzielał Pan Damian Kopeć.

 

   

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: KP PSP Świdwin