telefon alarmowy 998 lub 112 |

Aktualności

Zdarzenia w powiecie świdwińskim
Data dodania: 18.08.2020
Zdarzenia w powiecie świdwińskim

W dniu 17 sierpnia 2020 roku około godziny 1644 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o wypadnięciu z drogi samochodu osobowego w miejscowości Jelonki. Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy stojący w rowie, którym podróżowało pięć osób. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu nie stwierdzono osób poszkodowanych. W działaniach udział wzięli: JRG Świdwin, OSP Połczyn-Zdrój, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja.

Następnego dnia około godziny 444 do SK KP PSP w Świdwinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Buślary, Gmina Połczyn-Zdrój. Zadysponowano niezbędne siły i środki z terenu powiatu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jednoczesnym podaniem prądu wody w natarciu na palący się budynek. W pożarze nie stwierdzono osób poszkodowanych. W działaniach udział wzięli: JRG Świdwin, OSP Połczyn-Zdrój, Policja.

Straty w dniu 17 sierpnia 2020 r. wyceniono na łączną kwotę 12.000,00 zł. W tym dniu strażacy interweniowali jeszcze w 4 innych zdarzeniach.

Opracowanie: mł. asp. inż. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: OSP Połczyn-Zdrój