telefon alarmowy 998 lub 112 |

Aktualności

Pożar w Nielepie
Data dodania: 25.07.2019
Pożar w Nielepie

W dniu 24 lipca 2019 r.  o godz. 11:29 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego  PSP w Świdwinie, przyjął zgłoszenie z WCPR o pożarze budynku wielorodzinnego  w miejscowości Nielep gmina Rąbino. Po dojeździe  na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że ogniem objęty jest dach budynku. Mieszkańcy samodzielnie opuścili obiekt. 

Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu oraz jednego prądu piany ciężkiej na palący się budynek. Następnie po ugaszeniu ognia, pomieszczenia przeszukano, oddymiono, przewietrzono i przystąpiono do prac rozbiórkowych w celu dogaszenia tlących się materiałów palnych. Po całkowitym ugaszeniu pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną pomieszczenia i poddasze.                               

W budynku mieszkały 3 rodziny.  Pogorzelcy udali się do swoich rodzin.

W działaniach brały udział: 5 zastępów KP PSP Świdwin, 2 zastępy OSP Sławoborze, 1 zastęp OSP Lekowo, 1 zastęp OSP Brzeżno, 1 zastęp OSP Rąbino, 1 zastęp ZSP JW Świdwin, Policja, Pogotowie Energetyczne, Przedstawiciele Gminy Rąbino, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Pracownicy GOPS w Rąbinie.

 

Opracowanie : st. sekc. Bartłomiej Kozicki 

Zdjęcia: JRG Świdwin