telefon alarmowy 998 lub 112 |

Aktualności

Weekend w powiecie świdwińskim.
Data dodania: 13.11.2018
Weekend w powiecie świdwińskim.

Dnia 11 listopada 2018 roku około godziny 2350 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Cieszyno.
Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że ogniem objęta jest część budynku dwurodzinnego.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jednoczesnym podaniem prądu wody w natarciu oraz jeden prąd wody w obronie. Podczas przeszukania pustostanu, który był objęty pożarem znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Działania zakończono  ok. godziny 5 nad ranem.

Następnego dnia rano, tuż po zmianie służby  do SKKP w Świdwinie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w okolicach miejscowości Dziwogóra. Zadysponowano niezbędne siły i środki z terenu powiatu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu kierowcy z pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu kpp wszystkim uczestnikom zdarzenia.

Opracowanie: mł. asp. Piotr Krasiński

Zdjęcia: JRG Świdwin