telefon alarmowy 998 lub 112 |

Aktualności

Ćwiczenia - Wiosenne Lasy 2018.
Data dodania: 16.04.2018
Ćwiczenia - Wiosenne Lasy 2018.

   W dniu 14 kwietnia 2018 roku na obszarze Nadleśnictwa Świdwin w poblizu miejscowości Cieszeniewo, przeprowadzone zostały Ćwiczenia Taktyczno – Bojowe pod kryptonimem „Wiosenne Lasy 2018”.
Do akcji gaszenia pozorowanego pożaru w lesie przystąpiło łącznie około 100 strażaków i druhów OSP. W ćwiczeniach zaangażowani byli także przedstawiciele i pracownicy nadleśnictwa, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Przebieg ćwiczeń: w gminie Świdwin w leśnictwie Sława, w oddziale lasu 431 doszło do zapalenia się ciągnika transportującego drewno. W wyniku zdarzenia pożar szybko rozprzestrzenił się na kompleks leśny i objął swym zasięgiem znaczną powierzchnię oraz zagraża budynkowi mieszkalnemu. O zaistniałym pożarze SK KP w Świdwinie zostaje poinformowane przez PAD Nadleśnictwa Świdwin.

W ćwiczeniach udział wzięli: JRG Świdwin, Nadleśnictwo Świdwin, OSP Sławoborze, OSP Rokosowo, OSP Rąbino, OSP Biała Góra, OSP Lekowo, OSP Połczyn-Zdrój, OPS Brzeżno, OSP Bierzwnica, OSP Zajączkówko, OSP Oparzno, OSP Rzepczyno, OSP Słonowice, WSP Świdwin, ZRM oraz Policja.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Piotr Krasiński